Zmiany w kursowaniu tramwajów w Poznaniu w weekend 8-9 lipca

Podróżni korzystający z poznańskiego transportu publicznego powinni przygotować się na znaczne modyfikacje w trasach tramwajów w nadchodzący weekend. Ze zmianami będą musieli się pogodzić zwłaszcza ci, którzy planują przemieszczać się w obszarze centrum w sobotę oraz Franowo w niedzielę. Przyczyną tych perturbacji są prace sieciowe oraz konieczność przeprowadzenia przeglądu technicznego tunelu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu, od soboty do niedzieli, tj. od 8 do 9 lipca, na ulicy Święty Marcin zostaną przeprowadzone prace sieciowe. Zadania te wymagają wyłączenia napięcia na odcinku od ulicy Gwarnej do Alei Marcinkowskiego.

W rezultacie tych prac, pasażerowie korzystający z linii tramwajowej numer 16 muszą spodziewać się zmian w trasie przez cały weekend. Nowa trasa linii nr 16 na 8 i 9 lipca brzmi: Osiedle Sobieskiego – trasa PST – Roosevelta – rondo Kaponiera – Święty Marcin – Towarowa – most Dworcowy – rondo Kaponiera – Roosevelta – trasa PST – Osiedle Sobieskiego.

W związku z tym przystanki „Aleja Marcinkowskiego”, „Ratajczaka” i „Zamek” będą nieczynne dla linii 16 przez cały weekend. Na trasie objazdowej, tramwaje linii 16 będą dokonywać postojów na przystankach „Uniwersytet Ekonomiczny”, „Poznań Główny” oraz „Most Dworcowy”.