Poznański chór na muzycznej wyprawie do USA

Zespół muzyczny z Poznania rozpoczął swoją niezwykłą przygodę z muzyką w mieście Pocatello, położonym w amerykańskim stanie Idaho. To właśnie tam miało miejsce magiczne spotkanie z innymi międzynarodowymi grupami muzycznymi, między innymi z Kostaryki, USA, Chin (gdzie wystąpił jedyny na świecie chór buddystów) oraz Hiszpanii.

Festiwal, na którym występował chór z Poznania, składał się z 10 głównych koncertów oraz wielu dodatkowych wystąpień. Wydarzenia te nie ograniczały się tylko do miasta Pocatello, ale obejmowały również okoliczne miejscowości. Ciekawym elementem festiwalu były codziennie odbywające się warsztaty chóralne i zajęcia sprzyjające integracji uczestników.

Podczas tych warsztatów, wszyscy wykonawcy mieli możliwość poznania kultury i tradycji wszystkich zespołów, które przybyły do USA na ten wyjątkowy festiwal. Dawało to szansę na praktyczne przeżycie różnorodności kulturowej – wiadomo bowiem, że wszyscy chórzyści mieli okazję wspólnie tańczyć salsę na sposób kostarykański, uczestniczyć w buddyjskich tańcach rytualnych czy też zgłębiać tajniki kurpiowskich pieśni skomponowanych przez Szymanowskiego.