Właściciele „Kociaka” w Poznaniu dbają o seniorów

Podzieliłem niedawno rozmowę z jednym z naszych starszych gości, mężczyzną w wieku około 80 lat. Opowiedział mi, że po raz pierwszy od ponownego otwarcia naszej kawiarni, „Kociaka”, pojawił się tutaj dopiero po blisko pięciu miesiącach. Powodem tego był długotrwały proces oszczędzania pieniędzy z emerytury na tę specjalną wizytę. To wydarzenie przypomniało mi, jak wielkim przeżyciem dla niektórych starszych osób jest prosty rytuał picia kawy i jedzenia ciasta, co w innych krajach należy do codziennych czynności – relacjonuje na swoim profilu na Facebooku Adrian, jeden z właścicieli popularnego poznańskiego lokalu.

Kolejnym ważnym aspektem tej historii jest fakt, że nowa ekipa zarządzająca „Kociakiem” ma na celu stworzenie miejsca, które będzie stanowiło część codziennej rutyny dla seniorów z Poznania – tak jak to było w czasach ich młodości. Właściciele chcą, aby kawiarnia była miejscem regularnych spotkań przy filiżance aromatycznej kawy i smacznym ciastku.

Z myślą o tym, „Kociak” postanowił dołączyć do inicjatywy Poznańskiej Złotej Karty Seniora. Oznacza to, że od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 11:00 każda gorąca kawa z ekspresu lub herbata dla posiadaczy Karty będzie dostępna za symboliczne 5 zł. Dodatkowo, cały asortyment lokalu objęty jest 20-procentowym rabatem przez cały tydzień.