XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa w polskim Kościele katolickim

Począwszy od 23 lipca, Kościół katolicki w Polsce otwiera bramy dla XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Tegoroczne obchody, które odbywają się pod inspirującym hasłem „Z Kościołem na misyjnych drogach”, zostały zaplanowane i zorganizowane w ramach akcji św. Krzysztofa, realizowanej przez MIVA Polska. Celem tej inicjatywy jest przekazanie jednego grosza za każdy kilometr przejechany w całkowitym bezpieczeństwie na zakup środków transportu potrzebnych misjonarzom.

Świętowanie Tygodnia św. Krzysztofa ma miejsce z okazji uroczystego wspomnienia patrona kierowców i podróżnych, które tradycyjnie przypada na 25 lipca w liturgicznym kalendarzu Kościoła. Uroczystą Mszę Świętą, inaugurującą te wydarzenia, będzie celebrować biskup Tadeusz Kusy, ordynariusz diecezji Kaga-Bandoro znajdującej się w Republice Środkowoafrykańskiej. Liturgii towarzyszyć będzie piknik po Mszy Świętej, z udziałem misjonarzy w Dobrzyniewie Kościelnym.

Z kolei 25 lipca, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, planowana jest specjalna msza święta o godzinie 13:30 na Jasnej Górze. Nabożeństwo zostanie odprawione w kaplicy Matki Bożej, z myślą o wszystkich kierowcach, których protektorat objęty jest przez św. Krzysztofa.