Debiut Anity Włodarczyk na amatorskim mityngu 1MILI

17 września w Poznaniu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników lekkoatletyki. Na bieżni pojawi się bowiem Anita Włodarczyk, trzykrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i Polski w rzucie młotem. Po raz pierwszy weźmie udział w imprezie organizowanej przez mityng 1MILA Poznań, która jest skierowana do amatorów. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 września.

Imprezę, zaplanowaną na niedzielę 17 września, gospodarzem będzie stadion POSiR Golęcin w Poznaniu. Organizatorem jest Fundacja Zdrowy Ruch, która przygotowała pięć konkurencji biegowych. Uczestnicy będą mogli rywalizować między innymi w Biegu na 1 Milę (Amatorskie Mistrzostwa Poznania), Sztafetach 4x400m, rodzinnych Sztafetach, Lekkiej Piątce – biegu na 5km z widokiem na Jezioro Rusałka oraz w Biegach Dzieci (100m, 400m, 800m).

Inicjatywa zaproszenia Anity Włodarczyk do udziału w mityngu narodziła się podczas jej wizyty w studiu Kanału Sportowego. Tomasz Smokowski, dziennikarz sportowy i współorganizator imprezy, podkreśla, że dystans 1 mili (1609m) to największa odległość, z jaką miała do czynienia nasza mistrzyni. Uczestnicy debiutujący na takim dystansie po raz pierwszy będą mogli liczyć na wsparcie i brak presji związanej z wynikiem – to bowiem będzie drugorzędne. Smokowski zaznacza, że uczestnictwo w biegu na stadionie to niezapomniane emocje. Start obok Anity zapowiedział Łukasz Trałka, były reprezentant Polski w piłce nożnej i legenda Lecha Poznań. Aby dołączyć do nich i poczuć emocje związane z biegiem, wystarczy się zapisać. Rejestracja trwa do 10 września lub do momentu wyczerpania limitu miejsc.