Ekspansja strefy rowerowej w Poznaniu: Nowa trasa na Starym Mieście

Na terenie Starego Miasta w Poznaniu, obecnie budowana ścieżka rowerowa zyska dodatkowe odcinki. Trasa, która jest tworzona na północnym pasie ulic Estkowskiego, Małe Garbary i Wolnica, początkowo kończyła się na skrzyżowaniu z ulicą Działową. Teraz jednak, zdecydowano o jej wydłużeniu aż do ulicy Kulasa.

Decyzja o poszerzeniu projektu wynika z prawa opcji, które miasto miało zagwarantowane w procedurze przetargowej. Oznacza to, że trasa zostanie rozszerzona o fragment pomiędzy ulicą Działową a punktem przejazdu przez ulicę Solną, łączącym ulice Kulasa i Kościuszki. Jak informuje Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, pierwsza część inwestycji rośnie w oczach – na skrzyżowaniu ulic Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego układane jest już okablowanie sygnalizacji świetlnej, a także zamontowane zostały pierwsze krawężniki.

Działania budowlane są obecnie prowadzone na fragmencie trasy pomiędzy Mostem Bolesława Chrobrego a ulicą Działową. W obszarze skrzyżowania z Wartostradą przy ulicy Estkowskiego wykonano już podbudowę pod przyszłą nawierzchnię ścieżki rowerowej oraz zamontowano krawężniki. Podobne działania przeprowadzono również przy ulicy Garbary od strony Cytadeli.