Nie będzie rządowego dofinansowania na budowę nowego stadionu Warty Poznań

Poznań nie planuje ubiegać się o fundusze rządowe na realizację projektu nowego stadionu dla drużyny Warty. Drużyna ta rozgrywa swoje mecze w lidze piłki nożnej ekstraklasy w Grodzisku Wielkopolskim, które jest oddalone od Poznania o około 50 kilometrów.

Samorządy lokalne z całego kraju mają możliwość przedstawiania swoich propozycji dotyczących wydatków z Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych do połowy sierpnia. Jednakże, z informacji, które obecnie posiadamy wynika, że Poznań skoncentruje swoje wysiłki na uzyskanie środków na realizację projektu nowej pływalni przy ulicy Taborowej, a nie, jak sugerowano wcześniej, na budowę stadionu dla Zielonych.

Jak podkreśla Maciej Piekarczyk, reprezentujący Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania, najwyższa suma, jaką można otrzymać z tego programu to 30 milionów złotych. Patrząc realistycznie, budowa nowego stadionu dla Warty wiązałaby się z kosztami rzędu kilkuset milionów złotych. Jest to kwota niemożliwa do pokrycia przez samorząd miejski Poznania w obecnej chwili.