Najrzetelniejsze firmy w Polsce – analiza zadłużenia przedsiębiorców na podstawie danych Krajowego Rejestru Długów

Świętokrzyskie, Podlasie oraz Lubelszczyzna to regiony, w których według ekspertów z Rzetelnej Firmy, powinniśmy poszukiwać najbardziej solidnych i godnych zaufania przedsiębiorstw. Eksperci ci, korzystając z informacji zawartych w Krajowym Rejestrze Długów, stworzyli „wskaźnik rzetelności polskich przedsiębiorców”. W ich zestawieniu uwzględnione zostały również firmy z Wielkopolski.

Raport oparty na danych Krajowego Rejestru Długów z końca pierwszego półrocza 2023 roku pokazuje, że przedsiębiorstwa z siedzibą w województwie mazowieckim są najbardziej obciążone długami. Ogólna suma ich nieuregulowanych zobowiązań wynosi aż 2,1 miliarda złotych.

Za firmami z Mazowsza, drugą pozycję zajmują przedsiębiorstwa ze Śląska. Ich ogólne zadłużenie wynosi 1,2 miliarda złotych. Na trzecim miejscu podium znalazły się firmy z Wielkopolski, które mają do spłacenia długi o wartości 1 miliard złotych. Z kolei najmniej zadłużonym województwem jest Opolszczyzna – suma nieuregulowanych przez nie należności wynosi „jedynie” 161 milionów złotych – informuje raport.