Piknik rowerowy i rodzinny odpoczynek w Poznaniu

W niedzielę, entuzjaści jazdy rowerem oraz miłośnicy spędzania wolnego czasu z rodziną mieli okazję do wspólnej, przyjemnej przejażdżki rowerowej połączonej z piknikiem w Poznaniu. Zaplanowana trasa była tak skonstruowana, by również najmłodsi uczestnicy na dwóch kółkach mogli czerpać radość z wydarzenia bez obaw o swoje umiejętności.

Niedzielne wydarzenie, znane jako „Rowerowa rzeka”, przyciągnęło wielu mieszkańców Poznania, którzy postanowili wspólnie spędzić dzień na aktywnym wypoczynku. O godzinie 12, rowerowy konwój wyruszył z dziedzińca ulokowanego pomiędzy gmachami Bałtyk i Concordia Design w poznańskiej dzielnicy Śródka. Przejażdżka prowadziła przez serce miasta oraz popularną ścieżkę rowerową Wartostrada, a końcowym punktem był brzeg Cybiny, tuż przed Bramą Poznania.

To tam czekały na uczestników różnorodne atrakcje. Nie tylko mogli oni cieszyć się pięknem otoczenia i odpocząć po przejażdżce, ale również skorzystać z oferty dodatkowych wydarzeń. Na miejscu funkcjonariusze policji oferowali znakowanie rowerów, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa ich użytkowania. Była też możliwość przetestowania rowerów cargo. Dodatkowo, dla tych szukających emocji zorganizowano pokazy akrobatyczne, a dla najmłodszych przygotowano teatrzyk bajkowy. Wszystko to uzupełniała bogata strefa gastronomiczna, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.