Poznańskie działki u zbiegu Hetmańskiej i Unii Lubelskiej na sprzedaż po raz kolejny

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, miasto Poznań podjęło decyzję o ponownym wystawieniu na sprzedaż dwóch działek znajdujących się przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej. Jest to już trzecia próba sprzedaży tego obszaru, po nieudanych próbach w latach 2020 i 2022.

Chodzi o nieruchomości znajdujące się w Poznaniu, które mają łączną powierzchnię 20549 metrów kwadratowych i są własnością Miasta Poznania. Oferowane przez Prezydenta Miasta działki, po raz kolejny czekają na swojego nowego właściciela.

Miasto wyznaczyło ceny za obie działki – większą cenę ustalono na 33 mln złotych, a mniejszą na 23 mln złotych. Nieruchomości zostały podzielone na dwie części w celu sprzedaży.

Na tych terenach, zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, możliwe jest zbudowanie zarówno wielorodzinnej zabudowy mieszkaniowej, jak i budynków usługowych. To daje potencjalnym nabywcom możliwość stworzenia budynków mieszkalnych oferujących widoki na miasto lub przestrzeni przeznaczonej na różnego rodzaju usługi.