Prognoza pogody na 11.08.2023 – jakie warunki atmosferyczne czekają nas w Poznaniu?

Na podstawie najświeższych danych meteorologicznych, prezentujemy prognozę pogody dla miasta Poznań, które jest położone w województwie wielkopolskim. Dziś, tj. 11 sierpnia 2023 roku, prognozowane są specyficzne warunki atmosferyczne.

Zgodnie z przewidywaniami meteorologów, dzisiejszy dzień będzie mocno zachmurzony. Szacuje się, że niebo pokryje aż 83% chmur. Jeśli chodzi o prędkość wiatru, to w Poznaniu ma ona wynosić 11,1 metra na sekundę. Czy powinniśmy zwracać na to szczególną uwagę?

Absolutnie tak, zwłaszcza osoby nazywane meteopatami, które są szczególnie wrażliwe na zmiany warunków atmosferycznych, w tym ciśnienia. W sytuacji kiedy ciśnienie atmosferyczne obniża się, te osoby mogą doświadczać różnego rodzaju objawów, takich jak rozdrażnienie czy bóle głowy. Może im również przytrafić się problemy z koncentracją.

Natomiast skutki wysokiego ciśnienia atmosferycznego mogą być jeszcze bardziej dotkliwe, zwłaszcza dla osób mających problemy z układem krążenia. W takiej sytuacji dochodzi bowiem do podwyższenia ciśnienia tętniczego krwi. Co więcej, liczne badania naukowe wykazały związek między wysokim ciśnieniem atmosferycznym a większą częstotliwością występowania zawałów serca.