Rekordowa liczba aresztowań przestępców w Poznaniu od początku 2023 roku

Na terenie Poznania, funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji od stycznia 2023 roku przeprowadzili operacje prowadzące do aresztowania aż 132 poszukiwanych przestępców. Wśród zatrzymanych osób znalazły się również osoby uważane za wyjątkowo niebezpieczne.

Według informacji podanych przez Iwonę Liszczyńską, przedstawicielkę wielkopolskiej policji, od początku 2023 roku do dnia dzisiejszego, funkcjonariusze poznaniacy zatrzymali dokładnie 132 osoby, które były ścigane za pomocą listów gończych oraz innych zarządzeń wydanych przez sądy i prokuratury z różnych regionów Polski.

Jednym z zatrzymanych jest 43-latek, który w maju 2021 roku w Poznaniu dopuścił się brutalnego ataku na dwie osoby. Ten mężczyzna groził swoim ofiarom siekierą, po czym okradł je ze wszystkich pieniędzy i telefonów komórkowych. Sąd wydał ostateczny wyrok skazujący oprawcę na karę bezwarunkowego pozbawienia wolności. Jednakże skazany mężczyzna nie zgłosił się do zakładu karnego, co skłoniło go do ukrywania się. W związku z tym, w czerwcu bieżącego roku Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał za nim list gończy – wyjaśniła Iwona Liszczyńska.

Dodatkowo podkreśliła, że funkcjonariusze w rekordowo krótkim czasie ustalili miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny. W rezultacie, 43-latek został skutecznie zatrzymany 3 lipca na terenie Poznania.