Remont Starego Rynku w Poznaniu: Kwestia bezpieczeństwa na pierwszym planie

Stary Rynek w Poznaniu przechodzi obecnie proces renowacji. Planowany termin zakończenia remontu to koniec tego roku, jeszcze przed nadchodzącymi świętami. Jest to informacja, która budzi wiele obaw wśród mieszkańców. Wszystko za sprawą jednego z naszych czytelników, który zauważył, że nowe krawężniki mogą być potencjalnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Na szczęście, Jan Krauze, osoba stojąca na czele projektu renowacji Starego Rynku, zapewnia mieszkańców o bezpieczeństwie.

Potencjalne zagrożenie dotyczy kształtu krawężników na Starym Rynku. Czytelnik o imieniu Andrzej zwraca uwagę na górną krawędź krawężnika – przecięcie płaszczyzn pionowej i poziomej. Według niego jest ona zbyt ostra, tworząc niemalże kąt prosty, a powinna być lekko zaokrąglona, jak to miało miejsce przy starych betonowych krawężnikach. Jego zdaniem, stanowi to duże zagrożenie dla pieszych, rowerzystów czy hulajnogowców w przypadku ewentualnego upadku czy kolizji. Ponadto, ostra krawędź może prowadzić do uszkodzeń opon samochodów.

Jednakże, Jan Krauze uspokaja obawy mieszkańców. Potwierdza on, że chociaż w tym momencie krawężniki mogą wyglądać ostrymi, to finalnie wszystkie wystające elementy mają zostać zaokrąglone. Ostre krawędzie są tylko widoczne tam, gdzie przestrzeń między chodnikiem a jezdnią będzie całkowicie płaska.