Tramwaje powracają na poznański Górczyn po remoncie torowiska

Po długim okresie remontu, tramwaje w Poznaniu ponownie będą kursować po pętli Górczyn. Z dniem 4 września, czyli w najbliższy poniedziałek, zakończy się wielka przebudowa ulicy Głogowskiej, która trwała przez cały pierwszy weekend września. Wyremontowany został ponad 1,5-kilometrowy odcinek torowiska, rozciągający się między ulicami Hetmańską a Ściegiennego. To dzieło był częścią kompleksowej renowacji całego torowiska.

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania podkreślił, że miasto od niemal dekady konsekwentnie inwestuje w infrastrukturę tramwajową, skupiając się zarówno na torowiskach jak i sieci trakcyjnej. Wspomniał też o tym, jak znacznie wzrosły nakłady finansowe na te cele. W roku 2014 wynosiły one nieco poniżej 3 milionów złotych, natomiast obecnie dochodzą do kwoty bliskiej 30 milionom zł rocznie.

Ulica Głogowska korzystała z tego samego torowiska przez ponad dwie dekady. Przez ten czas przeprowadzano jedynie prace utrzymaniowe, które pomagały utrzymać ciągłość ruchu tramwajowego, ale nie wpłynęły znacząco na podwyższenie jego jakości. Nowoczesny remont ma zapewnić użytkownikom tej trasy wygodę i bezpieczeństwo przez wiele kolejnych lat.