Triathlon Kórnik: Deszcz nie przeszkodził w rywalizacji ponad 600 uczestnikom

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, w niedzielę 6 sierpnia, na brzegach jeziora w Kórniku, odbyła się kolejna odsłona zawodów Greatman Triathlon Kórnik. Mimo padającego deszczu na linii startu stanęło blisko 700 triathlonistów gotowych do rywalizacji.

Zawody podzielone były na dwa dystanse. Pierwszy z nich, nazywany „1/8 Iron Mana”, składał się z 475 metrów pływania, 22,5 kilometra jazdy rowerem oraz biegu na dystansie 5,25 kilometra. Ten konkurencja jest szczególnie popularna wśród osób dopiero zaczynających swoją przygodę z triathlonem. Zawodnicy z większym doświadczeniem mogli spróbować swoich sił w trudniejszej rywalizacji – dystansie „1/4 Iron Mana”. Tam czekało na nich aż 950 metrów pływania, połączonych z 45 kilometrami jazdy rowerem oraz pokonaniem dystansu 10,5 kilometra biegiem.

Nie zapomniano także o najmłodszych triathlonistach. Dla nich przygotowano specjalne wyzwanie – duathlon. W ramach tej konkurencji, dzieci rywalizowały na rowerze i biegając. Oprócz tego młodzi sportowcy mogli również spróbować swoich sił w Tri Future, które obejmowało 100 metrów pływania, 3,5 kilometra jazdy rowerem oraz bieg na dystancji około 800 metrów.