Zgłoszenie o tragicznym wypadku na autostradzie A2 – oficjalne oświadczenie

Sebastian Wiśniewski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie, podał do wiadomości publicznej szczegóły zgłoszenia o wypadku, które służby odebrały w poniedziałek wieczorem, zaledwie kilka minut przed godziną 23. Zdarzenie to miało miejsce na 246. kilometrze autostrady A2.

Według zgłoszenia, 42-letni mężczyzna, posiadający obywatelstwo litewskie, wtargnął pod nadjeżdżający ciągnik siodłowy przewożący naczepę. Za kierownicą pojazdu znajdował się 29-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Chłodna relacja faktu nie oddaje jednak dramatyzmu sytuacji – mężczyzna, który bezpośrednio spowodował kolizję z tą potężną maszyną, niestety stracił życie na miejscu.

W wyniku tragicznego zdarzenia, ciało zmarłego zostało zabezpieczone na miejscu wypadku przez służby prokuratorskie. Jak informuje asp. Wiśniewski, decyzja o zabezpieczeniu ciała została podjęta z myślą o przeprowadzeniu sekcji zwłok. Analiza tej procedury pozwoli na ustalenie dokładnych okoliczności i przyczyn śmiertelnego wypadku.