Bohaterowie „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz na muralu w Poznaniu

Bohaterowie kultowej sagi literackiej „Jeżycjada” autorstwa Małgorzaty Musierowicz zyskali swoje miejsce na monumentalnym muralu, który ozdabia jedną z kamienic na poznańskich Jeżycach. Tym samym, mieszkańcy tej poznańskiej dzielnicy otrzymali możliwość spotkania popularnych postaci z książek, a mianowicie rodziny Borejków, na co dzień przemierzając ulice swojego miasta.

Mural, który został niedawno odsłonięty na murze budynku przy ulicy Słowackiego, jest nie tylko wyjątkowym dziełem sztuki, ale również symbolem miasta Poznania. Ponieważ saga „Jeżycjada” jest nierozerwalnie związana z tym miastem, prezentując życie jego mieszkańców, mural ten stanowi hołd dla tej ważnej części lokalnej kultury.

Wprowadzenie do przestrzeni publicznej postaci z „Jeżycjady” to szansa dla kolejnych pokoleń na zapoznanie się z historią rodziny Borejków i symboliczne „zwiedzanie” Poznania razem z bohaterami książek. Dla tych zaś, którzy dorastali na lekturach Musierowicz, mural stwarza okazję do sentymentalnej podróży w przeszłość i do złotych lat młodości.