Zmagania Najlepszych na Świecie Drwali i Rębaczy

Pod koniec lipca, dokładnie 29 i 30, tor Malta w Poznaniu stał się areną niecodziennych zmagań, przenosząc swoje centrum uwagi z wydarzeń kajakowych czy wioślarskich na rywalizację wśród najlepszych drwali i rębaczy na świecie. Zamiast emocji towarzyszących tradycyjnym sportom wodnym, scenerię Toru Malta dominowały nietypowe zawody.

W sobotę miejsce to przyciągnęło uczestników Mistrzostw Polski Stihl Timbersports. To sport, który nie jest jeszcze szeroko znany, ale przyciąga publiczność swoją ekscytującą rywalizacją i spektakularnymi pokazami. Następnego dnia, w niedzielę 30 lipca, tor Malta stał się gospodarzem European Trophy – turnieju skupiającego czołowych drwali ekstremalnych.

Te niecodzienne wydarzenia dostarczyły widzom liczne emocje. Przebywający na trybunach kibice mieli niepowtarzalną okazję obserwować ten unikalny i bardzo efektowny sport z bliska. I choć zmagań na torze Malta nie towarzyszyły standardowe dla tego miejsca emocje kajakowe czy wioślarskie, atmosfera panująca podczas tych dwóch dni była niewątpliwie równie intensywna.