Nowy pociąg IC Koziołek połączył Lublin z Poznaniem

Kolejne połączenie kolejowe zostało nawiązane pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią kraju. Pociąg o nazwie IC Koziołek, pomyślany jako usprawnienie komunikacji między województwem lubelskim a wielkopolskim, wytyczył trasę od Lublina Głównego do Poznania Głównego.

Skład IC Koziołek, wykonujący regularne trasy dnia codziennie, nie tylko łączy Lublin z Poznaniem, ale także dokonuje przystanków na takich stacjach jak Łódź, Tomaszów Mazowiecki, Radom oraz Drzewica i Przysusze – miejscowości te wróciły ostatnio do siatki kursów PKP Intercity. Harmonogram podróży jest następujący: odjazd z Lublina planowany jest na godzinę 8:30, natomiast przybycie do Poznania przewidywane jest na 14:50. Czas podróży to 6 godzin i 20 minut. Szczegółowo czas trasy prezentuje się tak: z Lublina do Radomia pociąg jedzie 1 godzina i 22 minuty, do Łodzi trwa to 3 godziny i 12 minut.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PKP Intercity, obsługę trasy zapewnia elektryczny zespół trakcyjny typu FLIRT.

Wiceprezes zarządu PKP Intercity, Tomasz Gontarz, podkreśla znaczenie nowego połączenia dla mieszkańców Lubelszczyzny i okolic. Stwierdził on, że korzyści wynikające z nowego połączenia będą miały pozytywny wpływ na komfort podróży oraz rozwój regionu, który był przez wiele lat pomijany w środkach transportu.