MPK Poznań poszukuje dostawcy 19 używanych autobusów przegubowych

Poznańska komunikacja miejska, MPK Poznań, właśnie rozpoczęła proces przetargowy na zakup 19 używanych autobusów przegubowych. W ramach tego przetargu, istnieje możliwość dokupienia dodatkowego, dwudziestego pojazdu. W szczegółowych wymaganiach dotyczących tych autobusów znalazł się warunek, że mogą to być wyłącznie pojazdy wyprodukowane nie wcześniej niż w 2016 roku.

MPK Poznań jest zainteresowane zakupem używanych autobusów o długości około 18 metrów. Dodatkowo, firma stawia wymóg, że każdy z nabywanych pojazdów musi mieć przebieg nie przekraczający 700 tysięcy kilometrów.

Każdy z wymienionych autobusów musi mieć długość około 18 metrów z tolerancją plus minus 15. MPK Poznań stawia także wymóg, że każdy autobus musi być w stanie pomieścić co najmniej 140 pasażerów, przy czym minimum 40 miejsc musi być siedzących. Ponadto, przynajmniej 15 z tych miejsc musi być łatwo dostępnych ze względu na niską podłogę. Drzwi powinny być rozmieszczone w układzie 2:2:2:2 i otwierać się na zewnątrz.

Wszystkie autobusy muszą być napędzane silnikiem Diesla o mocy co najmniej 220 kW, który spełnia normę emisji Euro VI. Autobusy te muszą być również wyposażone w system liczenia pasażerów oraz ogrzewanie i klimatyzację. Oczekuje się również, że pojawi się system informacji pasażerskiej oraz kasowniki elektroniczne systemu Peka.