Rozgrzewka sportowa w Poznaniu: Triathlon Enea IRONMAN 70.3

W miniony weekend Poznań, będący stolicą Wielkopolski, przekształcił się w epicentrum triathlonowych wydarzeń na terenie Polski. Było to miejsce o najwyższej randze dla miłośników tej dyscypliny sportu.

Sportowe rywalizacje Enea IRONMAN 70.3 Poznań zgromadziły blisko 2 tysiące zawodników, którzy przybyli z ponad 50 różnorodnych krajów. Sportowe emocje zdobyły szczyt już w piątkowy wieczór, kiedy o godzinie 22:00 zawodnicy Night Run Poznań rozpoczęli swój bieg, pokonując dystans 5-kilometrowej trasy.

Niedzielny poranek witał startujących w głównym wydarzeniu weekendu, czyli Enea IRONMAN 70.3 Poznań. Pierwszym punktem rywalizacji było pływanie na dystansie 1,9 km w Jeziorze Kierskim. Następnie uczestnicy przemierzyli trasę rowerową długą na 90 km, aby na koniec zmierzyć się z biegiem na dystansie 21,1 km. Zmagania sportowe podczas Enea IRONMAN 70.3 Poznań trwały do późnych godzin popołudniowych i zostały zakończone na linii mety zlokalizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.