Poznaniacy mogą liczyć na poprawę bezpieczeństwa dzięki nowej inwestycji

Z końcem lutego tego roku, zainaugurowano budowę nowej jednostki straży pożarnej, która ma na celu umocnienie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu poznańskiego. Budowa Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 10, będącej częścią Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu, została oficjalnie rozpoczęta w miejscowości Iwno, w gminie Kostrzyn. Inwestycja ma na celu stworzenie infrastruktury, która służyć będzie wschodniej części powiatu poznańskiego, obejmując takie gminy jak Swarzędz, Kostrzyn, Pobiedziska, Kleszczewo czy Murowana Goślina.

Planowany obiekt będzie składał się z dwóch poziomów w części socjalnej oraz jednokondygnacyjnej strefy warsztatowo-garażowej. Garaże będą wyposażone w osiem miejsc na pojazdy strażackie oraz cztery stanowiska dla samochodów osobowych o maksymalnej masie do 3,5 tony. Część socjalna zaplanowana jest jako miejsce pracy i odpoczynku dla strażaków – znajdować się tam będą biura, sala do szkoleń, świetlica, jadalnia oraz siłownia. Ponadto przewiduje się tam również sypialnie, łazienki oraz szatnie dla pracowników.

W ramach inwestycji przewiduje się również zagospodarowanie terenu wokół nowo powstałego budynku. Na jego obszarze znajdować się będzie parking z placem manewrowym, wielofunkcyjne boisko sportowe oraz klatka ewakuacyjna pełniąca równocześnie funkcję wspinalni. Dodatkowo obiekt zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną, co przyczyni się do zmniejszenia jego ekologicznego śladu.

Planowany termin ukończenia całej inwestycji to rok 2025.