"Poznań w formie": Prozdrowotny piknik w parku Starego Browaru

W nadchodzącą sobotę, park przyległy do Starego Browaru stanie się miejscem prozdrowotnego pikniku „Poznań w formie”. Jest to wydarzenie rozplanowane zarówno dla mieszkańców Poznania, jak i gości, którzy będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz konsultacji medycznych. Głównym mottem wrześniowej edycji tego wydarzenia będzie profilaktyka uzależnień.

Projekt „Poznań w formie” jest cyklem pikników o charakterze międzypokoleniowym, zainicjowanym przez samą jednostkę lokalną – Miasto Poznań. Te wydarzenia promują zdrowy styl życia poprzez dostarczanie bezpłatnych badań i porad medycznych, podkreślając tym samym znaczenie profilaktyki dla zachowania dobrego zdrowia.

Podczas pikniku uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z różnorodnych badań profilaktycznych i porad specjalistów. Organizatorzy przygotowali przesiewowe badania wzroku, testy słuchu oraz pomiary zawartości tlenu w powietrzu wydychanym przez palaczy. Ponadto, na miejscu będzie można dokonać pomiaru składu ciała, a wyniki zostaną omówione przez specjalistów.