Poznańska Chwiałka zaprasza na start sezonu sportowego

Z dniem 18 września, poniedziałek, w Poznaniu na terenie Chwiałki rozpoczyna się nowy sezon sportowy. Mieszkańcy będą mieli możliwość korzystania z rozmaitych atrakcji takich jak pływalni, stołów do tenisa czy lodowiska.

Jak przekazały informacje Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji (POSiR), od nadchodzącego poniedziałku wszyscy sympatycy aktywności fizycznej będą mogli skorzystać z oferty poznańskiej Chwiałki. Tego dnia odbędą się również inauguracyjne zajęcia w ramach Pho3nix Akademii Pływania.

W najbliższym sezonie na obiekcie nastąpi zmiana w systemie naliczania czasu spędzanego na basenie. Zamiast dotychczasowych 45-minutowych sesji, Chwiałka wprowadza elastyczny czas wejść. Oznacza to, że mamy możliwość skorzystania z basenu o dowolnej porze, pod warunkiem dostępności torów „dla publiczności” w ramach harmonogramu pływalni. Cennik usług także zostanie dostosowany do nowego modelu i będzie identyczny jak na pozostałych miejskich pływalniach – informuje POSiR.

Jak każdego roku, w połowie września Lodowisko Chwiałka im. Witalisa Ludwiczaka wprowadza do planu zajęć „ślizgawki” dla publiczności. W dni robocze lodowisko będzie otwarte w porannych godzinach oraz wczesnym popołudniem, natomiast w weekendy będzie dostępne między meczami, zawodami i treningami. Pierwszą możliwość skorzystania z lodowiska będzie już 18 września, w poniedziałek.