Sposób na niepotrzebne ubrania, które dzieci wyrosły – "Powakacyjny kiermasz wymiany odzieży dziecięcej"

Wiadomo, że dzieci rosną w zastraszająco szybkim tempie. Rodzice doskonale to odczuwają, zwłaszcza gdy co roku stają przed koniecznością zakupu nowych ubrań dla swoich pociech. Jednak niewielu wie, jak rozwiązać problem z odzieżą, którą ich maluchy już wyrosły. „Powakacyjny sąsiedzki kiermasz wymiany odzieży dziecięcej” jest właśnie odpowiedzią na to pytanie. Wydarzenie to odbędzie się już 10 września na placu Wielkopolskim w Poznaniu.

Organizatorem kiermaszu jest Spółka Targowiska, która serdecznie zaprasza do udziału każdego, kto chciałby wymienić swoje niepotrzebne ubrania, które tylko zajmują miejsce w szafie, na ramach „powakacyjnego sąsiedzkiego kiermaszu wymiany odzieży dziecięcej”. Jak podkreślają organizatorzy, nie są to tylko ubrania – można również przynieść książki, zabawki czy artykuły szkolne, które są już zbędne.

Na miejscu będzie także możliwość skorzystania z kiermaszu rękodzieła. Przedstawiciele urzędu miasta przekonują, że takie wydarzenia to idealna szansa na nadanie rzeczom drugiego życia i działanie w duchu ekologii i zero waste. Dodatkowo jest to okazja do spotkania z sąsiadami, zapoznania się z nowymi ludźmi i miłego spędzenia sobotniego dnia.