Wsparcie finansowe z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich w Poznańskim Powiecie

W piątek, podczas konferencji prasowej w Siekierkach Wielkich, które leżą w województwie wielkopolskim, Szymon Szynkowski vel Sęk, minister ds. UE, poinformował o przyznaniu blisko 40 milionów złotych na wsparcie gmin powiatu poznańskiego. Finansowanie to pochodzi z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych przeznaczonego dla gmin popegeerowskich.

Konferencję prasową zorganizowano przed budynkiem szkolnym w Siekierkach Wielkich. Szynkowski vel Sęk podkreślił, że ta lokalizacja nie była przypadkowa. Właśnie szkoła podstawowa w Siekierkach Wielkich jest jednym z miejsc, które skorzystają z ogłoszonego w piątek postanowienia Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich.

Minister ds. UE wyjaśnił, że Kostrzyn to jedna z tych gmin, które składały wnioski do tego programu i której projekt został zaakceptowany. Zgodnie z jego informacjami, około 2 miliony złotych zostanie przekazane na poprawę efektywności energetycznej kilku budynków szkolnych na terenie gminy. Oprócz budynku w Siekierkach Wielkich, dofinansowanie obejmie również szkoły podstawowe w Czerlejnie i Gułtowach – dodał.