Zmiany w komunikacji miejskiej: Utrudnienia na trzech liniach autobusowych

Z początkiem tygodnia, 11 września, pasażerowie korzystający z trzech linii autobusowych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) w Poznaniu muszą przygotować się na zmiany. Te modyfikacje wynikają z konieczności usunięcia awarii drogowej na skrzyżowaniu ulic Kołłątaja i Kotowicza. W wyniku tych prac, ulica Kołłątaja zostanie tymczasowo zamknięta dla ruchu, co wymusi zmianę trasy linii autobusowej numer 149.

MPK Poznań poinformowało, że od pierwszych kursów w poniedziałek, 11 września, autobusy linii 149 będą docelowo przemieszczały się trasą objazdową. Będzie ona prowadzić przez ulice Leszczyńską i Opolską w obu kierunkach. Tym samym, pasażerowie muszą liczyć się z pominięciem niektórych przystanków.

Jak wygląda nowa trasa? Autobusy ruszają z przystanku Górczyn PKM, następnie jadą przez Zgodę, Głogowską, Ostatnią, Leszczyńską, Opolską, Jesionową, Górecką, Czechosłowacką, Łozową, 28 Czerwca 1956 r., aż dojeżdżają na Dębiec PKM.

MPK informuje także, że niektóre przystanki zostaną pominięte w tej tymczasowej trasie. Są to „Kępińska”, „Bohaterów Westerplatte”, „Kotowicza”, „Wróblewskiego” i „Okrzei”. Na nowej trasie autobusy będą zatrzymywały się na wszystkich istniejących przystankach, w tym na przystankach „Koźmińska”, „Buczka”, „Okulickiego”, „Świerczewo” i „Korfantego”.