27. Edycja Festiwalu Off Cinema: Tydzień pełen dokumentów w Poznaniu

Od wtorku na terenie Poznania odbywać się będzie 27. Festiwal Filmów Dokumentalnych zatytułowany Off Cinema. Organizatorzy wydarzenia przewidzieli, że w ramach festiwalu odbędzie się ponad 70 pokazów, a widzowie będą mieli możliwość obejrzenia 45 filmów pełnometrażowych.

Koordynatorzy tego wydarzenia zapewnili, że publiczność podczas festiwalu zetknie się z filmami, które poruszają niewygodne tematy, eksplorują świat i skupiają się na obrazie, jednocześnie dostarczając kameralnych spostrzeżeń.

Dziesięć sekcji tematycznych, w których realizowane będą pokazy, obejmuje różnorodne rodzaje filmów – od przedpremier, przez nowości i najważniejsze tytuły ostatniego sezonu, po klasyki gatunku. W trakcie festiwalu przewidziane są również spotkania z twórcami prezentowanych dokumentów oraz dyskusje literackie, które pomogą widzom lepiej zrozumieć kontekst poruszanych problemów.

Centrum Kultury Zamek – współorganizator wydarzenia – zapowiedziało, że filmy podczas festiwalu wprowadzą widzów w życie niezwykłych postaci, takich jak wybitni muzycy, speleolodzy, himalaiści, polarnicy, malarze, twórcy fantastyki, ekolodzy, zespół teatralny, królowa oraz ludzie, którzy na pierwszy rzut oka wydają się zwyczajni. Pokazy filmów pozwolą publiczności przyjrzeć się temu, jak owe postacie radzą sobie z różnymi wyzwaniami, przeciwnościami, radościami i smutkami. Filmy zabiorą widzów w podróż do różnych zakątków świata – od Szkocji przez Norwegię i Kanadę aż po Nepal, Alpy i Malediwy.