Ostatnie pożegnanie Edwarda Motyla, wybitnego trenera lekkoatletycznych gwiazd

Edward Motyl, były wicemistrz Polski w biegu na 3 km z przeszkodami, a także renomowany trener czołowych polskich lekkoatletek, został pożegnany w piątek, 20 października. Ceremonia pogrzebowa odbyła się na cmentarzu Starołęka w Poznaniu. Zmarł Motyl w wieku 85 lat w niedzielę, 15 października. Wśród tych, którzy przybyli, aby oddać ostatni hołd, byli najbliżsi bliscy i przyjaciele, jak również osobistości ze świata lekkiej atletyki.

Mimo że urodził się w Myszkowie, Motyl spędził większość swojego życia w Poznaniu – bardziej precyzyjnie na Golęcinie, gdzie był związany z lokalnym klubem Olimpia. To właśnie pod jego kierownictwem Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, wybitna mistrzyni biegu na jedno okrążenie stadionu, osiągnęła swoje największe triumfy. Wyciszkiewicz-Zawadzka często powtarzała, że różnica wieku między nią a trenerem to tylko kwestia dat urodzenia.

Jako trener, Motyl wpływał na kariery wielu znakomitych lekkoatletek, takich jak Małgorzata Sobańska i Monika Drybulska. Jego wkład w rozwój tego sportu jest nieoceniony i pozostawi on niezapomniane ślady w historii polskiej lekkiej atletyki.