Planowany remont torowisk wpłynie na ruch miejski w Poznaniu

Remont torowisk zaplanowany w najbliższym czasie na obszarze ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego będzie źródłem licznych modyfikacji w harmonogramach jazdy poznańskich tramwajów i autobusów. Jest to informacja, z którą warto być na bieżąco.

Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu wyjaśniają, że ze względu na planowane prace torowe, przewiduje się częściowe zamknięcie ruchu tramwajowego na rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Zamknięcie ma nastąpić w nocy pomiędzy piątkiem a sobotą, 6 a 7 października.

Jakie zmiany czekają na pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej? Pierwsza z nich to całkowite zamknięcie ruchu na wprost wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Tymczasem, ruch w ciągu ulic Reymonta-Przybyszewskiego na wprost będzie dozwolony bez ograniczeń tylko dla autobusów oraz, w sytuacjach awaryjnych, dla tramwajów.

W odniesieniu do ruchu skrętnego – na trasach Grunwaldzka-Przybyszewskiego w obu kierunkach oraz Grunwaldzka-Reymonta również w obu kierunkach – tramwaje będą mogły jeździć bez żadnych przeszkód.