Zatrzymanie trzech mężczyzn przez poznańską policję po nielegalnym wyprzedzaniu i ucieczce

Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Referatu Wywiadowczego Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej w Poznaniu, po tym jak próbowali uciec przed policyjnym radiowozem. Ich próba ucieczki skończyła się szybko, a następnie dwa z tych mężczyzn usłyszały zarzuty. Jednemu z nich przyznano karę 100 dni pozbawienia wolności za niezapłacone grzywny.

16 października na ulicy 28 Czerwca 1956 r. w Poznaniu, funkcjonariusze tego referatu zauważyli Toyota Corolla, którego kierowca zdecydował się na ryzykowne zachowanie. Młody 23-letni mężczyzna, siedzący za kierownicą, bez wahania wyprzedził inny pojazd na przejściu dla pieszych. Ruch ten natychmiast wzbudził uwagę policjantów, którzy podjęli decyzję o interwencji. Sygnał do zatrzymania został jednak zignorowany przez kierowcę Toyota Corolla, który rozpoczął ucieczkę, co skłoniło funkcjonariuszy do rozpoczęcia pościgu.

Uciekinier przemierzył kilka ulic Wildy, jednej z dzielnic Poznania, nim skręcił na Drogę Dębińską prowadzącą do terenów zielonych. W tym miejscu zdecydował się na zatrzymanie pojazdu i kontynuowanie ucieczki pieszo. Jednak po pokonaniu zaledwie kilku metrów, został zatrzymany przez wywiadowców. Co więcej, okazało się, że w samochodzie nie jechał sam – dwa inne osoby towarzyszyły mu w pojeździe.