Zmiany w strukturze globalnej szwedzkiego potentata przemysłowego SKF

Potężny koncern przemysłowy ze Szwecji, SKF, znany z produkcji łożysk kulkowych, stoi na progu poważnych zmian organizacyjnych. Informacje na ten temat przekazał portal pulshr. W swoim komunikacie podkreślono, że po wieku nieprzerwanej eksploatacji, firma planuje zamknąć swoją brytyjską jednostkę produkcyjną, zlokalizowaną w Luton. Decyzja ta oznacza, że poszukiwanie nowego zatrudnienia będzie musiało rozpocząć trzystu pracowników.

Portal pulshr, w oparciu o źródła wiarygodne jak BBC, zaznaczył również, że proces wygaszania produkcji w Luton ma zostać przeprowadzony w sposób stopniowy i powinien zakończyć się do roku 2024. W tym kontekście pojawiły się informacje wskazujące, że miasto Poznań mogłoby skorzystać na tych przemianach. Ostatnie sugestie wskazywały na możliwość przeniesienia produkcji do polskiego oddziału SKF. Te doniesienia pojawiły się podczas majowych dyskusji biznesowych.

Poznańska filia SKF to silnie rozwinięte centrum produkcyjne, które zatrudnia już obecnie kilkaset osób. Na dzień dzisiejszy nie ma jednak potwierdzenia, czy ewentualne przeniesienie produkcji do Poznania oznaczać będzie konieczność zwiększenia liczby zatrudnionych pracowników.