Betlejem Poznańskie: rekordowo długi jarmark świąteczny

Rozpoczęcie tegorocznego, rekordowo długiego jarmarku świątecznego w Poznaniu na Placu Wolności, zaplanowanego na 52 dni, już się zaczęło. Realizacja infrastruktury dla „Betlejem Poznańskiego”, obejmująca budowę stoisk i innych atrakcji, jest już w pełnym toku.

Wśród wielu atrakcji do dyspozycji odwiedzających będzie gigantyczny diabelski młyn. Dzieci będą miały do swojej dyspozycji karuzele i ciuchcie. Będzie można również zwiedzić 50 stoisk z różnorodnymi towarami, nie tylko polskimi, ale również prezentowanymi przez wystawców z Litwy, Niemiec, Holandii, Hiszpanii i Francji. Wizualne historie o tematyce świątecznej będą wyświetlane na fasadzie budynku Arkadii.

Jarmark rozpocznie swoją działalność 17 listopada i zakończy dopiero 7 stycznia przyszłego roku. Dodatkowo będzie otwarty również podczas pierwszego i drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia. Organizatorzy nie wykluczają możliwości organizacji imprezy sylwestrowej na terenie jarmarku z udziałem didżeja, co umożliwiłoby pożegnanie starego roku w niepowtarzalny sposób.

W przeszłości, jarmark zawsze kończył się jeszcze przed świętami. Na Placu Wolności 27 grudnia organizowano uroczystości upamiętniające rocznicę Powstania Wielkopolskiego, a 31 grudnia odbywała się impreza plenerowa na powitanie Nowego Roku.