Innowacyjne świąteczne iluminacje w Poznaniu

Wraz z nadejściem sezonu świątecznego, Poznań stanie się miejscem pełnym magii i klimatu. To wszystko za sprawą wyjątkowego projektu iluminacji, który czerpie inspirację z poznańskich legend. Brama Poznania jest odpowiedzialna za realizację tego projektu, finansowanego ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Nie tylko ożywi to miejsca publiczne, jak ulice, place czy rynki, ale także wprowadzi innowacyjne rozwiązanie w postaci kodów QR umieszczonych przy iluminacjach, które pozwolą na dokładniejsze poznanie każdej z prezentowanych legend.

Podczas spacerów po mieście będzie można natknąć się na elementy świetlne odnoszące się do najbardziej znanych legend miasta. Wśród nich znajdą się koziołki, rogale świętomarcińskie, a także postacie krawca z Chwaliszewa, króla kruków i pustelnika z Muszej Góry. Co więcej, przy każdej iluminacji umieszczone zostaną kody QR, które odsłonią tajemnice i opowieści związane z daną legendą, dodając tym samym fascynującej głębi do wszystkich prezentowanych instalacji.

Partia miasta, która na pewno zyska nowy, świąteczny blask, to Śródka. Na tym obszarze zostanie wystawiona trójwymiarowa instalacja świetlna, której zadaniem będzie podkreślenie istniejącego tam muralu. Dodatkowo, symboliczne dla Poznania miejsca takie jak most Biskupa Jordana, Ostrów Tumski, plac Mickiewicza, plac Cyryla Ratajskiego czy plac Kolegiacki zostaną odpowiednio oświetlone. W szczególności na Placu Kolegiackim powstaną przestrzenne instalacje świetlne inspirowane kolegiatą św. Marii Magdaleny.