Potencjalna kandydatura Jacka Jaśkowiaka na kolejną kadencję – opinia prawnika Jarosława Pucka

Podczas porannego spotkania z Radiem Poznań, prawnik Jarosław Pucek wyraził przekonanie, iż Jacek Jaśkowiak zamierza ubiegać się ponownie o stanowisko w nadchodzących wyborach samorządowych. Mimo obecnej niestabilnej pozycji Jaśkowiaka w Platformie Obywatelskiej, Pucek jest zdania, że partia nie powinna ryzykować wystawiania innego kandydata.

Wbrew powszechnej opinii, Jacek Jaśkowiak, obecny prezydent, zdobył dużą rozpoznawalność i utworzył swoją własną markę na politycznym rynku. Jak mówi Pucek, nie ma obecnie w PO innej osoby o podobnej sile przebicia, która mogłaby konkurować z Jaśkowiakiem. Z tego powodu uważa on, że PO musi zachować ostrożność przed potencjalną rywalizacją ze strony Szymona Hołowni i jego kandydata. W przypadku trzech kandydatów walczących o ten sam elektorat w Poznaniu, istnieje ryzyko, że kandydat PiS może dotrzeć do drugiej tury wyborów.

Pomimo powszechnego przekonania, że Jacek Jaśkowiak nie jest wybitnym menedżerem, Pucek uważa, że nie wpływa to w żaden sposób na wynik wyborczy. W jego opinii, Jaśkowiak ma duże szanse na udaną kandydaturę.