Potężne zakłócenia w ruchu kolejowym po tragicznym wypadku na trasie Poznań-Piła

Na trasie kolejowej łączącej Piłę z Poznaniem doszło do tragicznego zdarzenia. Pociąg przewożący towary uderzył w mężczyznę. Informacje o tym nieszczęśliwym incydencie dotarły do odpowiednich służb tuż po godzinie pierwszej w nocy.

Wypadek miał miejsce w miejscowości Dziembówek, znajdującej się w pilskim powiecie. W wyniku tego zdarzenia, ruch pociągów został na czas wstrzymany. Na skutek tego, Koleje Wielkopolskie były zmuszone do wprowadzenia autobusowego transportu zastępczego na odcinku od Piły Głównej do Chodzieży. Ta zmiana wprowadzona przez przewoźnika spowodowała, że podróż z Piły do Poznania jest teraz wydłużona.

Prokuratura jest w trakcie ustalania szczegółowych okoliczności tego tragicznego wypadku.

Zaistniałe zdarzenie na trasie Piła – Poznań spowodowało znaczne perturbacje w ruchu kolejowym. Po pewnym czasie udało się wznowić ruch pociągów, jednak pasażerowie muszą nadal liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Zostanie jeszcze chwila, zanim pociągi powrócą do planowanych godzin kursowania.

Kolejne perturbacje w ruchu pociągów na trasie Poznań-Piła są spowodowane przez długotrwałe skutki nocnego wypadku. W wyniku potrącenia 30-40 letniego mężczyzny przez pociąg towarowy w Dziembówku na trasie Piła-Poznań, ruch kolejowy został przywrócony około godziny 6:30. Niestety, opóźnienia będą nadal utrudniały podróż na tej trasie, aż do czasu przywrócenia regularnych godzin kursowania.