Świąteczne światełka na poznańskiej choince już za kilka dni!

Świąteczny czas zbliża się wielkimi krokami, a Poznań już teraz tętni przedświątecznym nastrojem. Niebawem, bo już za kilka dni, serce miasta ożywi jasno świecąca miejska choinka. Świąteczne otwarcie, wypełnione dodatkowymi atrakcjami, zapowiada się niezwykle malowniczo.

Uruchomienie iluminacji na miejscowej choince to istotny punkt przygotowań do nadchodzących świąt i kluczowy element budowania świątecznej atmosfery w Poznaniu. W tym roku, świętujące Boże Narodzenie drzewo rozjaśni swoje kontury po raz pierwszy w niedzielę, 3 grudnia o godzinie 17:00.

Kontrastowo do poprzednich lat, honorowe zadanie włączenia lamp przypada Jędrzejowi Solarskiemu, zastępcy prezydenta miasta, a nie samemu prezydentowi – Jackowi Jaśkowiakowi. To on będzie miał zaszczyt oficjalnie rozpocząć święta w Poznaniu.

Bezpośrednio po ceremonii oświetlenia choinki, widzowie będą mogli cieszyć się pokazem akrobatycznym. Nadto, artyści z poznańskiego Teatru Muzycznego oraz wokaliści znani z programu The Voice of Poland zaprezentują repertuar pełen muzycznych hitów. Publiczność będzie miała okazję posłuchać zarówno utworów klasycznych, jak i tych o rockowym zabarwieniu.