Katarzyna Wasick i Ksawery Masiuk kwalifikują się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu podczas zimowych mistrzostw Polski w Poznaniu

Podczas zimowych mistrzostw Polski w pływaniu, które odbyły się w Poznaniu, zawodnicy prezentowali znakomite umiejętności. Dwóch pływaków, Katarzyna Wasick i Ksawery Masiuk, pokazało wyjątkowe umiejętności, dzięki którym zdobyli kwalifikacje do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu. Katarzyna Wasick rywalizowała na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, natomiast Ksawery Masiuk na 200 metrów grzbietem. To były emocjonujące momenty, które trwały od czwartku do niedzieli w Termach Maltańskich.

Zimowe mistrzostwa Polski stanowiły ostatnią szansę dla wielu wybitnych polskich zawodników na zdobycie kwalifikacji na mistrzostwa świata. Było to również kolejne okno możliwości na zdobycie biletu do Paryża na igrzyska olimpijskie. Już pierwszego dnia konkurencji, Katarzyna Wasick osiągnęła minimalny wymagany wynik na 50 metrów stylem dowolnym. Później, Ksawery Masiuk zdobył swoje drugie minima na 200 metrów grzbietem. Teraz, po zakończeniu mistrzostw Polski, wiemy, że siedmioro polskich pływaków zakwalifikowało się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Są to: Katarzyna Wasick, Adela Piskorska, Laura Bernat, Dominika Sztandera, Jakub Majerski, Ksawery Masiuk (na dwóch dystansach) i Krzysztof Chmielewski.

Katarzyna Wasick nie kryła swojego zadowolenia. – Mam pewność udziału w piątych w moim życiu igrzyskach olimpijskich. To naprawdę robi wrażenie – powiedziała. – Piąte igrzyska to coś niesamowitego, coś czego marzyłem. Jestem dumna z tego osiągnięcia. Teraz mogę skupić się na przygotowaniach do Paryża – dodała.