Modernizacja infrastruktury w okolicach Politechniki Poznańskiej: Budowa kładek Berdychowskich

Dziś kierowcy poruszający się w pobliżu Politechniki Poznańskiej muszą przygotować się na zmiany. Krzyżówka ulic Berdychowo i Rychlewskiego przeszła reorganizację ruchu drogowego, ponieważ rozpoczęto budowę Kładek Berdychowskich.

Kładki te będą dwoma nowymi mostami przeznaczonymi dla pieszych oraz rowerzystów. Pierwsza z nich zostanie wzniesiona nad rzeką Wartą, natomiast druga nad Cybiną. Firma, która zdobyła kontrakt na to przedsięwzięcie, niebawem rozpocznie prace nad fundamentami pierwszych podpór tych konstrukcji.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania, do końca grudnia planowane jest rozpoczęcie prac głównych. Obecnie na miejscu budowy trwają jeszcze badania archeologiczne. Budimex, generalny wykonawca projektu, zapowiedział, że grudniu przystąpi do realizacji kluczowych etapów budowy. Przewiduje się, że całość prac potrwa do połowy 2025 roku – dodaje Wiśniewski.

Nowa organizacja ruchu jest niezbędna ze względu na prace związane z sieciami uzbrojenia podziemnego. Obie planowane kładki będą miały odpowiednio 165 i 117 metrów długości oraz szerokość 12 metrów. W razie konieczności, będą również dostępne dla pojazdów straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz innych służb specjalistycznych.