Veolia Energia Poznań wspiera racjonalne korzystanie z ciepła

Poznańska spółka Veolia Energia, operator elektrociepłowni, podjęła kolejne próby przekonania mieszkańców do zmniejszenia temperatury w swoich domach. Firma zdecydowała się na kontynuację kampanii pod hasłem „Stopień mniej znaczy więcej”, której druga edycja rozpoczęła się właśnie.

Biorąc pod uwagę fakt, że nawet jednostopniowy spadek temperatury może przyczynić się do poprawy jakości powietrza, przynieść zdrowotne korzyści i pomóc zaoszczędzić fundusze, firma stara się wpłynąć na świadomość mieszkańców. Jan Pic, prezes Veolia Energia Poznań, od początku kampanii akcentuje, że jej celem jest namówienie jak największej liczby mieszkańców na roztropne wykorzystanie ciepła oraz ciepłej wody.

Jak zauważył Pic, kampania ma na celu skłonienie ludzi do samodzielnej decyzji o obniżeniu temperatury w domu o jeden stopień. Podkreślił jednak, że taka indywidualna zmiana nie wpłynie na parametry dostarczanego przez firmę ciepła do miejskiej sieci.

W ramach kampanii edukacyjnej firma planuje wypuścić serię spotów i materiałów informacyjnych w mediach. Dodatkowo, Veolia Energia Poznań udostępniła specjalną stronę internetową, gdzie eksperci ds. zdrowia i ochrony środowiska prezentują korzyści płynące z obniżenia temperatury w domach.