Wspólne działania Warty Poznań i jej kibiców: posadzenie 4400 dębów bezszypułkowych

Współpraca pomiędzy klubem piłkarskim Warta Poznań oraz jego kibicami zaowocowała zasadzeniem aż 4400 dębów bezszypułkowych, co jest finałem drugiego sezonu akcji „Ale Zasadził!”. W ramach tej inicjatywy, Zieloni podejmują się zadania posadzenia 110 drzewek za każdą bramkę strzeloną w poprzednim sezonie.

Przygotowania do akcji „Ale Zasadził!” rozpoczęto jeszcze przed startem sezonu 2021/2022. Klub, znajdujący się przy Droga Dębińskiej, podjął zobowiązanie do posadzenia stu drzew za każdy gol zdobyty przez Wartę Poznań podczas oficjalnych meczów w trakcie danego sezonu. Pierwsza edycja tego ekologicznego projektu zaowocowała zasadzeniem 3710 drzew, które stały się początkiem nowego lasu na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko.

W kolejnym sezonie, przypadającym na setną dziesiątą rocznicę powstania Zielonych, postanowiono podnieść stawkę – za każdą strzeloną bramkę zasadzone miało zostać aż 110 drzew. Wyjątkowa skuteczność podopiecznych trenera Dawida Szulczka sprawiła, że finał drugiej edycji „Ale Zasadził!” przynosi możliwość zasadzenia aż 4400 sadzonek dębów bezszypułkowych.

– Akcja sadzenia drzew przez leśników z Poznania i piłkarzy Warty Poznań stała się już naszą tradycją. Tym razem, finał inicjatywy „Ale zasadził!” odbędzie się na terenie Nadleśnictwa Konstantynowo, położonego niedaleko Poznania. Zaplanowaliśmy spotkanie z przedstawicielami Zielonej Rodziny na 15 listopada, przed południem. Najpierw zaprezentujemy, jak prawidłowo posadzić drzewo, a później wspólnie posadzimy 4400 dębów bezszypułkowych – informuje Tomasz Maćkowiak, odpowiedzialny za promocję i media w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.