Wybuch pożaru w poznańskiej szkole podstawowej – zajęcia odwołane

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce 8 listopada w południowych godzinach, gdy w jednej z poznańskich szkół podstawowych doszło do wybuchu pożaru. Szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń, jednak w obliczu takiego zagrożenia, postanowiono zawiesić zajęcia szkolne zaplanowane na następny dzień, czyli 9 listopada.

Pożar zaczął się w szatni Szkoły Podstawowej nr 62, która jest położona w poznańskiej dzielnicy Podolany. Sytuacja wymagała natychmiastowego działania strażackiego.

Z informacji przekazanych przez dyżurnego oficera wielkopolskich strażaków wynika, że przyczyną pożaru było zapalenie się jednej z lamp. Spowodowało to intensywne zadymienie. Na szczęście nikt nie został ranny w wyniku tego incydentu.

Jeden z naszych czytelników podał nam informację, że planowane na czwartek, 9 listopada zajęcia w szkole podstawowej zostały anulowane. Tę wiadomość miał przekazać również wicedyrektor placówki.

Nasza informator relacjonuje treść otrzymanego komunikatu – Ze względów bezpieczeństwa uczniów i pracowników, zajęcia zostają zawieszone, a szkoła zamknięta. – podsumowuje nasz czytelnik.