Dzięki inicjatywie społecznej i wsparciu IKEA Poznań, uchodźcy z Ukrainy zyskali nowe dachy nad głową

Współpraca Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych i sklepu meblowego Ikea Poznań zaowocowała stworzeniem komfortowych warunków mieszkaniowych dla rodzin uchodźców z Ukrainy. W wyniku tej wspólnej inicjatywy, cztery mieszkania o łącznej powierzchni 500 m2 stały się domem dla 16 rodzin, zapewniając bezpieczne schronienie dla 52 osób.

Sytuacja uchodźców z Ukrainy znacząco poprawiła się dzięki projektowi „Razem w domu”, którego celem było nie tylko zmniejszenie problemu bezdomności wśród tych osób, ale przede wszystkim stworzenie im warunków przypominających dom. Jak mówi Małgorzata Mielcarek ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych, pomysłodawcy projektu chcieli, aby uchodźcy czuli się bezpiecznie i komfortowo, co udało się osiągnąć dzięki współpracy z IKEA Poznań.

Realizacja projektu „Razem w domu” była możliwa dzięki środkom finansowym na poziomie 630 tys. zł, które zostały rozdzielone na różne aspekty projektu. Na koszty najmu czterech mieszkań przeznaczono 110 tys. zł, meble kosztowały ponad 300 tys. zł, a prace remontowe pochłonęły 100 tys. zł. Szacuje się, że te wydatki przyczyniły się do znacznego poprawy warunków życia uchodźców z Ukrainy.