Sąd Okręgowy w Poznaniu postanawia umieścić podejrzewanego o podwójne morderstwo, Marcina W., w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym

Na ostatnim posiedzeniu Sądu Okręgowego w Poznaniu, rozpatrywano sprawę 25-letniego Marcina W., oskarżonego o dokonanie dwóch morderstw. Został on oskarżony o zbrodnię w Muchocinie na 22-letnim mężczyźnie oraz późniejsze zabójstwo 45-letniej kobiety w Międzychodzie. Po tych czynach, Marcin W. schował się w gąszczu blisko lokalnej komendy w Międzychodzie, gdzie sama dobrowolnie zgłosił się następnego dnia.

Biegli sądowi stwierdzili, że Marcin W., w momencie kiedy dokonał tych niewyobrażalnych czynów, nie był zdolny do świadomego i rozważnego działania. Opisali go również jako osobę nadal niezwykle niebezpieczną. W konsekwencji tych ustaleń, Sąd Okręgowy w Poznaniu podjął decyzję o umorzeniu postępowania przeciwko Marcinowi W. i wyznaczył dla niego miejsce w zamkniętej placówce psychiatrycznej.

Ta decyzja nie jest jeszcze ostateczna. Sędzia Katarzyna Wolf, tłumacząc decyzję sądu, podkreśliła, że nie ma wątpliwości co do winy Marcina W. za zarzucane mu czyny.