Galeria Malta zniknie z poznańskiej mapy, a wraz z nią jej lokal Multikino

W nieodległej przyszłości miejsce, które obecnie zajmuje Galeria Malta w Poznaniu, stanie się puste. Wyburzenie tej struktury jest już na horyzoncie. W związku z tą decyzją, Multikino, które od 2009 roku miało tam swoją siedzibę, zmuszone jest do zamknięcia swoich drzwi. Zakończenie działalności zaplanowano na grudzień bieżącego roku. Niemniej jednak, w innym miejscu tego samego miasta, pojawią się nowe sale dla kinomaniaków.

Od momentu otwarcia w 2009 roku, Multikino w Galerii Malta było miejscem, gdzie wyświetlano niezliczoną ilość filmów. Niemniej jednak, z powodu planów dotyczących wyburzenia budynku, kino to również zostanie zlikwidowane.

Termin zaprzestania operacji przez Multikino Malta został ustalony na 17 grudnia 2023 roku.

Paweł Świst, prezes zarządu Multikino S.A., z radością oznajmił plany dotyczące rozbudowy innej poznańskiej placówki – Multikino Stary Browar. Planowana inwestycja na 2024 rok ma miejsce w trudnym czasie dla branży kinowej i stanowi dowód na strategiczne myślenie o Poznaniu jako rynku o dużym potencjale. Celem jest dostarczanie gościom rozrywki najwyższej jakości.

Dodatkowym elementem rozbudowy Multikino Stary Browar będzie dodanie trzech nowych sal kinowych. Dzięki temu widzowie będą mieli do dyspozycji aż jedenaście sal, z których każda będzie wyposażona w luksusowe, rozkładane fotele Super VIP.