Ryanair wprowadza nowe trasy lotnicze z Poznania do Kopenhagi, Pragi i Salonik wiosną przyszłego roku

Przygotowując się na nadejście wiosny przyszłego roku, linie lotnicze Ryanair rozbudzą nadzieje pasażerów na nowe możliwości podróżowania, wprowadzając trzy nowe trasy lotnicze z Poznania. Te ekscytujące rozwinięcia będą umożliwiać podróże do trzech różnych miast: Kopenhagi, stolicy Danii; Pragi, perły Czech; oraz Salonik, drugiego co do wielkości miasta w Grecji. Informacja o tych planach została oficjalnie ogłoszona przez Ryanair po wcześniejszym zapowiedzeniu uruchomienia połączeń z Dubrownikiem.

Wielkanocna inauguracyjna eskapada tych nowych tras zaczyna się 31 marca z pierwszym lotem do Salonik z poznańskiego portu lotniczego Ławica. Prima aprilisowa niespodzianka czeka na pasażerów dnia następnego, kiedy to rozpoczynają się loty do Pragi. Dołączając do listy nowych destynacji, 2 kwietnia, w kolejny wtorek, pierwszy samolot Ryanaira rusza w kierunku Kopenhagi.

Podróżni mogą liczyć na dwa loty tygodniowo do każdego z tych trzech miast. Loty do Salonik będą odbywać się w niedzielę i środę, podczas gdy loty do Pragi będą dostępne w poniedziałki i czwartki. Z kolei do Kopenhagi samoloty będą latały we wtorki i soboty.

Co ciekawe, połączenie z Salonikami to premiera na trasie z Poznania. Natomiast loty do Kopenhagi nie są nowością, gdyż od kilku lat obsługuje je linia SAS. W przypadku Pragi, jest to powrót po długiej przerwie – ostatni rejs między Poznaniem a stolicą Czech odbył się na początku 2012 roku, kiedy to Czech Airlines zakończyły roczną przygodę z tą trasą.