Hołd dla Powstańców Wielkopolskich: Minuta ciszy w komunikacji miejskiej Poznania

Podróżujący komunikacją miejską w Poznaniu będą mieli okazję uczcić pamięć Powstańców Wielkopolskich w wyjątkowy sposób. W środę, 27 grudnia, o godzinie 16:40, wszystkie autobusy i tramwaje zatrzymają się, oddając hołd bohaterom przez minutę ciszy. Pasażerowie zostaną poinformowani o tym symbolicznym geście za pośrednictwem specjalnego komunikatu głosowego.

Ta forma upamiętnienia wybuchu Powstania Wielkopolskiego obejmie nie tylko tramwaje i autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) Poznań. Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu zaapelował również do gminnych przewoźników, by ich autobusy zatrzymały się na terenie miasta w tym samym czasie.

Podczas tego dnia pasażerowie usłyszą specjalny komunikat: „Szanowni Państwo, 27 grudnia 1918 roku wybuchło zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. Działania i determinacja Wielkopolan przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Poprzez tę symboliczną minutę ciszy, nawiązujemy do tradycji obchodów rocznic powstania, kiedy to o godzinie 16:40 ruch w całym mieście zatrzymywał się na chwilę. Gloryfikacja Bohaterów! Cześć Ich pamięci!”

Tradycją jest, że w tym dniu autobusy i tramwaje są udekorowane flagami narodowymi. To tworzy barwną i patriotyczną atmosferę, podkreślając ważność obchodów rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.