Prymas Polski: Adwent to okres oczekiwania i przygotowań

W nadejściu Chrystusa leży sedno oczekiwania w Adwencie. To wyjątkowy okres, który nakłania do czuwania i intensywnych przygotowań – podkreśla abp Wojciech Polak, Prymas Polski. Biskup Stanisław Gądecki również postanowił udzielić wiernym dodatkowych wskazówek na ten czas, pisząc list.

Adwent to czas, gdy głęboko wsłuchujemy się w Boże słowo, skupiamy na modlitwie, a także uczestniczymy w zwyczajnych roratach. Warto pamiętać, że jest to nasze piękne dziedzictwo, które powinniśmy przekazywać następnym pokoleniom. Ważne jest jednak, aby adwentowe praktyki nie ograniczały się jedynie do kościoła, ale przenikały również do naszej codzienności – zwraca uwagę Prymas Polski.

Zdajemy sobie sprawę, że okres Bożego Narodzenia może być trudny dla osób samotnych czy cierpiących. Dlatego też apeluję, abyśmy podczas Adwentu szczególnie otaczali troską naszych bliźnich, oferując im konkretną pomoc. To jest prawdziwy sens tego wyjątkowego czasu – podkreśla.

Za nami również rozpoczęcie licznych inicjatyw charytatywnych organizowanych przez Caritas, w tym Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Uroczyste otwarcie tej akcji miało miejsce w sobotę wieczorem, kiedy to Prymas Polski zapalił świecę symbolizującą tegoroczną edycję. Świece z logiem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są już dostępne do zakupu w parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej.