Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zachęca do udziału w akcji "Podziel się ubraniem na zimę"

W murach Collegium Maximum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu do końca tego tygodnia prowadzona jest zbiórka niepotrzebnych rzeczy. Wszystko, co zbędne, można zanosić do placówki uniwersyteckiej, gdzie zostanie odpowiednio wysortowane i dalej dystrybuowane.

Organizatorzy tej altruistycznej inicjatywy są szczególnie zainteresowani otrzymywaniem kurtek, rękawiczek, czapek i szalików. To właśnie te produkty stanowią najsilniejszą potrzebę wśród osób korzystających z pomocy. Zachęcają jednocześnie, by każda osoba, która czuje tę potrzebę, mogła przyjść i zabrać coś dla siebie.

Akcja „Podziel się ubraniem na zimę” ma na celu nie tylko praktyczne wsparcie osób potrzebujących, ale również promuje filozofię ponownego wykorzystania przedmiotów. Dzięki temu mniej odpadów trafia do śmieci, a produkcja nowych rzeczy jest mniejsza. Jest to bezpośrednie działanie na rzecz środowiska i jego ochrony.

Zbiórka ubrań jest organizowana w godzinach od 10:00 do 14:00. Jest również możliwość wsparcia finansowego poznańskiego schroniska dla zwierząt, które jest jednym z podopiecznych Uniwersytetu Przyrodniczego.