Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu zaprasza do zakupu naturalnych choinek

Pierwszy dzień nowego tygodnia, czyli najbliższy poniedziałek, oznacza start sprzedaży świątecznych drzewek. Możliwość zakupu oferuje 20 nadleśnictw podległych pod Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu.

Tomasz Maćkowiak, rzecznik prasowy dyrekcji, zdecydowanie zachęca do wyboru naturalnej choinki. Podkreśla, że żywe drzewko prosto z lasu to pełna ekologia. Rosną one bowiem w miejscach, gdzie las i tak by nie mógł się rozwinąć, na przykład pod liniami energetycznymi. Maćkowiak zaznacza również, że po spełnieniu swojej świątecznej roli, takie drzewo może służyć jako naturalny nawóz w ogrodzie, dostarczając roślinom cennych pierwiastków. Przy tym wszystkim przypomina, że produkcja sztucznej choinki generuje duże zużycie energii oraz surowców, co przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska.

Co do cen choinek, te są uzależnione od gatunku oraz rozmiaru drzewka. Za świerk pospolity o wysokości do 2 metrów, klienci będą musieli zapłacić 60 złotych, natomiast jodła tej samej wielkości to wydatek wynoszący 80 złotych. Ciekawą promocję przewidziano dla posiadaczy karty dużej rodziny – oni za choinkę w poznańskim Nadleśnictwie Babki zapłacą jedynie połowę ceny.